Kontakty

Telefon Telefon: +420 222 981 423
Mobil Mobil: +420 777 724 737
email E-mail: info@uds.cz
datová schránka Datová schránka: yen8z3r

Praktické zkušenosti s žádostmi v programu COVID – Nájemné

30.07.2020

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo 26. června 2020 program COVID –Nájemné. Příjem žádostí by měl probíhat až do 30. září 2020. Osoby provozující maloobchodní činnost nebo služby mohou v programu žádat o kompenzaci nájemného za měsíce duben až červen, a to do výše 50 %, respektive 80 % v případě, kde je pronajímatelem veřejná instituce.

Základní parametry programu COVID – Nájemné naleznete v tomto článku.

Žádost se podává přes informační systém MPO. Pro přístup do systému si musí každý žadatel založit identifikační prostředek eIdentita, k jehož vytvoření je zapotřebí jeden z těchto nástrojů:

 • eObčanka

 • NIA ID (dříve uživatelský účet portálu eIdentita.cz) či UPS

 • čipová karta Starcos společnosti První certifikační autorita, a. s.
  V případě přihlašování pomocí NIA ID je nutné tento účet nejdříve aktivovat na portálu eIdentita.cz, a to za pomoci eObčanky, datové schránky (pouze fyzické osoby) nebo se dostavit na pobočku Czech Point. Dále je potřeba se do systému MPO registrovat, přičemž registrace je jednoduchá a je možné ji provést přímo na uvedeném odkaze.

  Z výše uvedených prostředků přihlášení vyplývá, že do systému MPO se hlásí žadatel jako fyzická osoba. Zda bude žádat za právnickou osobu nebo jako podnikající fyzická osoba, zvolí žadatel v průběhu registrace.

  Po přihlášení do systému si žadatel založí žádost, kterou může uložit jako rozpracovanou a opakovaně se k ní vracet. Lze také zvolit možnost, že za žadatele podává žádost pověřená osoba na základě ověřené plné moci. V takovém případě je nutné příslušnou plnou moc přiložit. Veškerá čestná prohlášení a dokumenty potřebné k úspěšnému podání žádosti se buď nahrávají přímo do systému, nebo se pouze zaškrtává soulad s jednotlivými ustanoveními.

  V případě, že má žadatel více provozoven, uvede v systému údaje o každé z nich (tyto údaje zahrnují adresu nebo výši nájemného). Maximální výše dotace je 10 milionů Kč a její rozdělení mezi provozovny záleží na žadateli a výši nájemného. Žadatel dále musí v systému popsat vlastnickou strukturu svého podnikání, kdy uvede seznam jednatelů a spoluvlastníků subjektu, včetně osob, v nichž má podíl.

  V případě, že jsou k dispozici všechny potřebné přílohy a informace, není žádost příliš časově náročná. V každém případě je nutné vyplnit žádost správně a úplně hned na poprvé, jelikož chybně nebo nesprávně vyplněné žádosti mohou být ze schvalovacího procesu vyloučeny.

  Pokud vás podpora COVID – Nájemné zaujala, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s úspěšným podáním žádosti pomůžeme.
  další novinky v kategorii: Obecné a ostatní

  INFORMACE
  02.12.2020
  k určení lhůty pro stanovení daně (prekluzivní lhůty) při vykazování a uplatňování daňové ztráty a posuzování běhu této lhůty a změny jejího běhu v návaznosti na rozsudky Nejvyššího správního soudu


  „Vylité pivo“ bude trvale osvobozeno od daně, rozhodli poslanci
  30.11.2020
  Pivovary budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo vrácené pivo. Poslanci schválili ve stavu legislativní nouze novelu zákona o spotřebních daních, která trvale pivovarům umožňuje vracet nespotřebované pivo určené k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně. Dosud měly tuto možnost kvůli koronavirové krizi do konce letošního roku.


  Nové členění státu od 1. 1. 2021 povede k tomu, že některé spisy budou v rámci finančního úřadu umístěny na jiném územním pracov
  25.11.2020
  Ve vazbě na změnu územně správního členění státu dojde k 1. 1. 2021 k přesunu spisů daňových subjektů, které mají místo pobytu či sídlo v obcích Bříství, Kounice, Vykáň, Frýdštejn a Věžnice, na jiné územní pracoviště v rámci totožného finančního úřadu.


  Informace ke změně výše limitu úhrnné částky úroků
  18.11.2020
  Informace ke změně výše limitu úhrnné částky úroků, o které se snižuje základ daně z titulu úroků zaplacených ve zdaňovacím období z úvěrů použitých na financování bytových potřeb ze všech úvěrů poplatníků v téže společně hospodařící domácnosti


  Antivirus A, A Plus
  18.11.2020
  – nucené omezení provozu a karantény


 • Kde nás najdete

  UDS, s.r.o.
  Vršovická 841/40, 101 00 Praha 10

  Telefon: +420 222 981 423
  Mobil:+420 777 724 737
  E-mail: info@uds.cz

  Mapa

  Novinky

  INFORMACE
  k určení lhůty pro stanovení daně (prekluzivní lhůty) při vykazování a uplatňování daňové ztráty a posuzování běhu této lhůty a změny jejího běhu v návaznosti na rozsudky Nejvyššího správního soudu

  Jeden odvod, bez kontrol a bez papírování. Paušální daň pro živnostníky už od ledna 2021
  Senát dnes schválil návrh Ministerstva financí na zavedení institutu paušální daně pro živnostníky a podnikatele z řad OSVČ. Limit ročního příjmu z podnikání pro vstup do tohoto režimu je ve výši 1 milion Kč. Senátoři k návrhu připojili technickou úpravou v rozpočtovém určení daní. Poslanci o paušální dani rozhodnou na začátku prosince.

  další novinky

  Kalkulace ceny